MAINOS

Scorett avaa uuden myymälän Norjassa – laajentaa Osloon vuonna 2026

"Mahdollisuus kokeilla".

Scorett ottaa seuraavan askeleen panostuksessaan Norjan markkinoille. Ruotsalainen kenkäketju avaa uuden osaston Steen & Strømin tavaratalossa keskeisellä paikalla Oslossa talvella 2026, ja avaa ovensa kokonaan keväällä 2027.

MAINOS

Steen & Strøm sijaitsee Promenaden-alueella, joka on kaupunginosa, jossa on korkealuokkaista kaupankäyntiä. Scorettin uuden myymälätilan koko on 500 neliömetriä.

Olemme iloisia voidessamme kehittää konseptin yhdessä Steen & Strømin kanssa, aivan muotialueen Promenaden sydämessä. Norja on Scorettille uusi markkina-alue, jolla olemme viimeisten kahden vuoden aikana vakiinnuttaneet myymäläkonseptimme. Myynti Steen&Strømissä antaa meille mahdollisuuden testata ja vakiinnuttaa uusia brändejä yhdessä Norjan johtavimmista kaupankäyntialueista, sanoo Scorettin perustaja ja toimitusjohtaja Peter Blomquist.

Kenkäketju, joka perustettiin vuonna 1989 ja lanseerasi verkkokauppansa vuonna 2011, pyörittää tällä hetkellä noin 80 myymälää.

Scorett tarjoaa kenkien korjauspalveluita suoraan myymälässä tai oman suutarinsa kautta osana pyrkimystä kiertotalouteen. Yrityksen tavoitteena on, että nolla prosenttia kengistä päätyy jätteeksi.

Visio Promenadelle on johtaa Norjan markkinoita asiakaskokemuksen suhteen tarjoamalla useita kohteita miljoonille paikallisille ja kansainvälisille vierailijoille, jotka tulevat Osloon. Alueemme on jo johtava Norjassa luksus- ja premium-kaupankäynnissä, ja olen iloinen voidessani toivottaa Scorettin tervetulleeksi kumppaneidemme ja brändiemme joukkoon, sanoo Promenaden toimitusjohtaja Annette Lund.

MAINOS
Ehandel.fi:n toimitus
MAINOS